top of page
Sonsuza Dek Kalbimizde Yaşayacaksın
00:00 / 03:16

GİZEM B.

Her 10 Kasım da sirenler çalmaya başlayınca kafamda düşünceler de dönmeye başlar.Ne yazık ki hiç göremediğimiz birine , böyle yoğun bir sevgi saygı duyabiliyorsam, her 10 Kasım sabahı saygı duruşunda her seferinde  tüylerim diken diken oluyorsa, sen bizim içimizdesin Atam. Tüm ömrünü bir millete adayan liderimiz, büyüğümüz olarak umarım ilerde sana layık olabiliriz. Ne mutlu senin çocukların olabilmek, ne mutlu Türk’ üm diyene !

EBlNHtXdtEa-AujlzVRO_A.jpg

ESRA K.

Bugün, 24 yaşında kendi ayakları üzerinde durabilen bir kadın olarak sana saygıyı ve teşekkürü borç bilirim.

Bugün, hiç korkmadan sesimi çıkarabiliyor, haklarımı(zı) arayabiliyorsam senin bizlere bıraktığın miras sayesindedir. Bugün, milyonlarca insan senden saygı ve sevgiyle bahsediyorsa, hala öğretilerine kulak veriliyorsa henüz hiçbir şey için geç değil demektir. Bugün, “ANDIMIZ” soğuk ve titreyen sesle her sabah tekrarlanmasa da bizler çocuklarımıza seni unutturmayacağız.. Bugün, bir çocuk senin fotoğrafını gördüğünde saygıyla bakıyorsa, ondan sonraki nesil de fotoğrafını baktığında kim olduğunu “onun” için neler yaptığını görecektir.

Bugün, bir çocuk geleceğe umutla bakabiliyorsa, senin üstesinden geldiğin imkansızlıklardandır.

Bugün, bizler seni hiç unutmadık, asla unutturmayacağız. Bizler seni hala seviyor ve saygıyla anıyoruz, gözün arkada kalmasın! Bugüne kadar öğrendiğim ne varsa hak ve özgürlüklerime dair, gelecek nesle öğreteceğime dair söz veriyorum.

 

Saygı ve sevgilerimle,

5add8adfae78491310d552ff.jpg

ECEM BUKET T.

Sevgili Atatürk,

Seninle tanışma fırsatım olmadığı için çok üzgünüm ama senin bize armağan ettiğin Cumhuriyet sayesinde her geçen gün senin değerini daha çok anlıyorum.Senin ilkelerini benimsediğim için kendimi çok şanslı hissediyorum.Senin ileri görüşlülüğün sayesinde Türk devleti kuruldu. Bu nedenle, bu güzel devleti kurduğun için sana çok teşekkür ediyorum.Her 10 Kasım günü seni andığımızda saat 9:05 geçe çok duygulanıyorum keşke bu dünyadan gitmeseydin.Yeni gelen nesillere senin değerini anlatıyorum ve ilkelerini benimsettiğim için  kendimi çok şanslı hissediyorum.Seni çok seviyorum.Senin gençlerin olarak bu devlete hizmet etmeye ve bu devleti ileri götürmeye daima devam edeceğiz sen rahat uyu Atam!

ataturk_ve_cocuk_9.jpg

KORAY D.

Türk milleti için yeni çağ açıp Türklerin atası olarak liderimiz, önderimiz, özümüz olan büyük insan. Senin cumhuriyeti kurduğun dönemde seni yaşarken görebilmeyi, duyabilmeyi o kadar çok istedim ki. Ama gözün sakın arkada kalmasın, bize bıraktığın bu cumhuriyeti herşeyi pahası koruyacak milyonlarca genç, çocuk, yaşlı var bu ülkede. Gün gelecek senin kurduğun bu cumhuriyet çok daha sağlam temeller ile yeniden aydınlanacak, yeniden bütün milli bayramlarımı coşku ile kutlayacak, yeniden senin bize bıraktığın mirasın önemini defalarca gururla anlatacağız. Belki biz lisede andımızı okuyan son nesildik ama içimizdeki Mustafa Kemal sevgisi, andımızı yüreklerimizde sürekli bir büyüyen çığ gibi coşku ile yankılattırıyor. Her çukura düşüşümüzde seninle yeniden ayağa kalkıyor, yeniden mücadele ediyoruz, ama nolursa olsun asla vazgeçmiyoruz Atam ! Asla. Senin bilim ve aydınlık ile açtığın yolun her zaman takipçisi olacağız. 

Image from iOS-2 kopyası.jpg

DİDEM Y.

Hiç görmediğim birini özlüyorum kendimi bildim bileli... Kitaplarda gördüğüm, açılan her arşiv videosunda heyecanla izlediğim bir adam. Hiç ölmemiş, bu gün bile aramızdaymışcasına hissettiren zamansız bir insan. On yıllar geçmesine rağmen fikirleri hala taptaze, öngördükleri gerçekleşmiş, zamansız bir kahraman, bir fikir insanı. Hayatı hakkında öğrendiğim her detayda bir kez daha durup düşünüyorum, biz bu adamın emanetine sahip çıkabiliyor muyuz diye. Attığın her adımda vatan sevgisiyle, bilimin aydınlığıyla, eşitlikçikçi yaklaşımınla bu günlerimizi inşaa ettin. Genç bir Türk kadını olarak, açtığın yolda gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime and içerim. Umutsuzluğa kapılmadan, senin ışığınla aydınlanan yolda yürümeye devam edeceğiz...

fg36gBPog06CntKJ9bXvSw.jpg

TUĞBA E.

Her 10 Kasım'da duyduğumuz siren sesi...

Küçükken sorduğumda yüzlerinde gururlu ve hüzünlü bir ifadeyle seni anlatan ailem... 22 yaşında bir genç olarak senin kahramanlıkların ve bu ülke için yaptıklarını öğrenerek büyüyen ben. Aynı şekilde büyüyecek ve ne kadar şanslı olduğumuzu anlayacak gelecek nesiller... Biz gençler senin bizlere bıraktığın idealler doğrultusunda her zaman önümüze bakarak ilerliyor, umut ışığımızı kaybetmemeye çabalıyoruz. Bizlere bıraktığın mirası koruyacak ve bu uğurda hedefimizden şaşmayacağız. Yattığın yerde huzurla uyu Ata'm. Her zaman özlem ve saygıyla seni anmaya devam edeceğiz.

25c86c391cb27139e0c185f12c6df3d0_k.jpg

TANAY B.

Atam, sana olan hislerimizi anlatmaya cümleler yetmez. Ancak şu an milletçe sana en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemdeyiz belki de. Yokluğunu aramamak imkansız olsa da, Türk Gençliği olarak bize emanet ettiğin ülkeyi ,senin izinden giderek, getirebileceğimiz en iyi seviyeye getirmeye, emanetine gözümüz gibi bakmaya çalışacağız.

Image from iOS-2.jpg

BAHADIR K.

Bize emanet ettiğin bu toprakları ne pahasına olursa olsun koruyacağıma and içtim ATA'M.

bgYJYN0a6hi82fzS-636283896412400595.jpg

SEDA Ç.

Küçükken her 10 Kasım’da bahçemizdeki en güzel çiçekleri toplayıp okula götürürdüm. Sabahları içim

buruk ve hüzünlü bir şekilde toplayabildiğim kadar çok çiçek toplar okulumuzdaki Atatürk büstüne

koyabilmek için hemen evden çıkıp okuluma giderdim. Çünkü benim için ne kadar çok çiçek Atam’a o

kadar çok teşekkürdü, o çiçekler teşekkür çiçeğiydi. Artık onun bizlere bıraktığı bu en güzel çiçekli yolda

onun fikirleriyle, hep daha ileriye, yeniliklere, aydınlığa ulaşacağıma söz veriyorum. Dünyanın bütün güzel

çiçekleri sana armağan olsun Ata’m.

Sonsuz Saygı, Sevgi ve Teşekkür Çiçeklerimle…

ataturkun-cocuk-sevgisiQ34kyQOvVkae94RiX

öZER.B

Adını duyduğum ilk andan beri, açtığın yolda gösterdiğin hedefte ilerlemekte olan ben, bir Türk genci olarak sana bu notu tarifi olmayan duygular içerisinde yazıyorum Ata’m. İlmek ilmek dokuduğun bu toprakları ve Cumhuriyet’i bizlere emanet ettiğin günden beri, onu seninle birlikte yaşatıyor ve  bir bekçisi olarak sahip çıkıyoruz. Aramızdan sadece bedenen ayrıldığından ve ilkelerinle ve düşüncelerinle bize gösterdiklerinle kalbimizde yaşadığından şüphen olmasın. Ulu önderimiz olarak bizlere bıraktığın bu güzelliklerle dolu vatanın sonuna kadar sahipçisi ve savunucusu olacağımızı bilmeni ve bize olan güvenini bir an bile boşa çıkarmayacağımızı bilmeni isterim. Ben ve arkadaşlarım, hepimiz, yani tüm Türk gençliği olarak daima bu Cumhuriyet’i yaşatacağız. Sen rahat uyu, yolundan ayrılmayan gençler olarak biz hep senin fikirlerin ışığında büyüyecek ve yükselen yeni nesil olarak bu topraklarda aydınlığı hakim kılacağız.

-10.jpg

ARMAĞAN O.

Atam,

1881 den sonsuzluğa uzanan bir sevgi ve saygı bizimkisi.Ölümünden 83 yıl değil asırlar da geçse biz gururla her sabah söylediğimiz gibi senin açtığın yolda senin gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğiz. Çoçuk kalbimizle okuduğumuz andımız,bütün benliğimize işleyen cesaretin,sevgin ve inkilaplarınla nesilden nesile devam edeceğiz.Çünkü biz Atatürk’ün çocuklarıyız.Senin bize armağan ettiğin,en büyük eserim dediğin cumhuriyet bize emanettir.Sen bizim kahramanımızsın.Çünkü hiç bir ölüm bu kadar ölümsüz olmamıştı bizim için.Bugün,yarın,bir ömür hep gururla söyleyeceğim; ‘Varlığım türk varlığına armağan olsun ne mutlu Türküm diyene ‘

Huzurla uyu Atam.Türk gençliği senin izinde yürümeye devam edecek.

11776-5.jpg
bottom of page