top of page

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

06.03.2020 tarihinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırladığımız kişisel bakım seti projesini Urla Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nde gerçekleştirdik. 50 adet kişisel bakım setini kadınlarımıza ulaştırdığımız bu projemizde bizlere destek olan herkese çok teşekkür ederiz.

AĞIZ SAĞLIĞI VE DİŞ TARAMASI

Kocatepe Mehmet Lütfiye Dönmez İlkokulunda 90 öğrenci ile Ağız ve Diş Taramasını Dr. Önder Erdoğan ve kulüp üyemiz diş hekimi öğrencisi Beste Kirişoğlu ile gerçekleştirdik.

HAYAT OL

Geçen sene Bostanlı Rotaract Kulübü ile başlattığımız Hayat Ol projesini bu yılda devam ediyoruz. Borularımızı kontrol ettikten sonra tamir ve temizleme işlemlerini gerçekleştirdik. Azalan mamaları tamamladık.

BİR TOHUM BİR UMUT

Karşıyaka ve İzmir Rotaract kulüpleri ile birlikte yürüttüğümüz BİR TOHUM BİR UMUT projemizde Ödemişteki Pirinçci İlköğretim Okulunun kızlar, erkekler ve anaokulunun tuvaletleri yenilenmiş, çatısı tamir edilmiş, sınıfları ve müdür odasının duvar boyası ve tamiratı yapılmış, sıraları ve merdiven demirleri yenilenmiş ve bahçeye de oyun alanları yapılmıştır.

KİTAP BAĞIŞI

Efes Rotaract Kulübü ile ortak gerçekleştirdiğimiz cezaevindeki kadınlar ve çocuklar için oluşturacağımız kütüphanenin kitaplarını topladık. Proje kapsamında yaklaşık 600 kitabı cezaevine bağışladık.

ANNIE MÜZİKALİ

Dokuz Eylül Rotary iş birliğinde bizim mahalle okulumuzdaki öğrencileri Annie Müzikali'ne götürdük.

Çocukların büyük çoğunluğunun ilk defa katıldığı böyle bir etkinlikteki mutluluklarını görmek bizi çok sevindirdi.

SONSUZA DEK CUMHURİYET

29 Ekim tarihinde geleneksel olarak yaptığımız uçurtma şenliğimize bu yıl Dokuz Eylül Rotary'nin de desteği ile bizim mahalle okulumuzda yaklaşık 200 öğrenci ile gerçekleştirdik.

GÖZ TARAMASI

Sağlık projemizin bir diğer alt projesi olan sağlıklı büyüyorum projemizi bizim mahalle okulumuzdaki 90 çocuğun göz muayenesi ile gerçekleştirdik. Bu hususta bizlere yardımcı olan Varyant Rotary kulübüne ve Kulüp Başkanı Dr. Mustafa Kemal Nas a teşekkür ederiz.

UMUT OL

Hepimizin öncelikli olarak en değerli hazinesi sağlıktır.  Bizlerde burdan yola çıkarak sağlık projemiz kapsamında UMUT OL projesine başladık. Bu projede Ege Bölge Kan Merkezinde görevli  Kök Hücre Kazanım Bağışçısı Burak Kemal Tarhan toplantımıza katılarak bizlere Türkök projesi hakkında bilgi verdi. Daha sonra kulüp olarak kök hücre bağışı için kanlarımızı verdik ve şu anda da donör olmak için beklemedeyiz.

MUTLU ÇOCUKLAR

4 yıldır içerisinde bulunduğumuz Bu Hafta Değil Her Hafta projesine aynı şekilde bu yılda devam ediyoruz.

BU HAFTA DEĞİL HER HAFTA

4 yıldır içerisinde bulunduğumuz Bu Hafta Değil Her Hafta projesine aynı şekilde bu yılda devam ediyoruz.

OKULDA İLK GÜNÜM

Her yıl geleneksel olarak yaptığımız Okulda İlk Günüm projemizi bu sene de bizim mahalle okulumuz olan Kocatepe Mehmet Lütfüye Dönmez İlkokulunda gerçekleştirdik. Bu yıl projemize Kavaklıdere Rotaract kulübünü de davet ettik ve eş zamanlı olarak onlarda kendi okullarında 30 çocuğa çanta ve kırtasiye dağıttı.

Please reload

bottom of page