top of page

Başarılı Çocuk, Parlak Gelecek

07.01.2017 tarihinde 19 Mayıs İlkokulunda Aralık ayının 1.leri seçilen minik kardeşlerimizle, güzel bir gün geçirdik. Klasik masalların unutulduğunu ve çocukların sadece tv ve tablet gibi noktalara yöneldiğini anlatan " Kayıp Masallar " tiyatro gösterisini hayal güçlerinin gelişmesinin önemini anlatmak için izlemeye gittik.

Başarılı Çocuk, Parlak Gelecek

03.12.2016 tarihinde 19 Mayıs İlkokulunda Ekim ve Kasım aylarının 1.leri seçilen minik kardeşlerimizle, güzel bir gün geçirdik. Kendilerine hediye ettiğimiz kitaplar ile okuma alışkanlıklarını geliştirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca beraber izlediğimiz "Trolls" filmi ile de kendileriyle kültür sanat aktivitesini gerçekleştirdik.

Bir İyilik Yap

Ahmet Şefika Kilimci Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde Pasta Şefimiz Murat Aslanoğlu ile birlikte Pancake Party gerçekleştirdik.

March 02, 2017

Candle Party

03.03.2017 tarihinde 6. Grup Kulüpleri olarak Ahmet Şefika Kilimci Özel Eğitim Uygulama Merkezi'nde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz " Geleceği Aydınlatıyoruz ! " projemiz için "Candle Party" etkinliğini bölgemizden yüksek bir katılım ile gerçekleştirdik

Bir İyilik Yap

17.02.2017 tarihinde Bir İyilik Yap projesi kapsamında Dokuz Eylül Rotaract Kulübü olarak Pasta Şefimiz Murat Aslanoğlu önderliğinde "Pancake Party" nin 2.sini Bizim Mahallemizde bulunan 19 Mayıs İlkokulunda 300'e yakın öğrencimiz ile birlikte gerçekleştirdik.

February 27, 2017

Engelleri Anlayalım / Farkındalık Merkezi İşyeri Gezis

Engelleri Anlayalım projemiz kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi Bilinçli Bireyler Kulübü ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi Farkındalık Merkezi'ne 28 Şubat 2017 Salı günü işyeri gezimizi gerçekleştirdik.

March 17, 2017

Mahadan

18.03.2017 tarihinde 17 ülkede(Hindistan, Belize, Bulgaristan, Kanada, Gana, Guatemala, Guyana, Honduras, Malezya, Nikaragua, Nijerya, Panama, Filipinler, Togo, Turkiye, Zambiya ve Zimbabve) gerçekleştirilen "Mahadan" projesi kapsamında Kızılay Kan Alma Birimine kan bağışında bulunduk.

March 31, 2017

Başarılı Çocuk, Parlak Gelecek

01.04.2017 tarihinde 19 Mayıs İlkokulunda Subat ve Mart aylarının 1.leri seçilen minik kardeşlerimizle beraber Dunya Tiyatro Haftasi kapsaminda Dus Gezgini adli muzikli cocuk oyununa katilim gostererek kultur sanat aktivitesi gerceklestirdik ve kendileriyle eglenceli bir gun gecirdik.

April 13, 2017

Çocuklar Görür, Çocuklar Yapar

14.04.2017 tarihinde Bizim Mahallemizde bulunan 19 Mayıs İlkokulunda velilerimize çocuklarımıza nasıl davranmanız gerektiğini anlatan "Çocuklar Görür, Çocuklar Yapar" adlı sunum, Psikolog Funda Akkoç tarafından gerçekleştirilmiştir.

April 19, 2017

ROTAFOTOĞRAF Sergisi

Dönem başında Rotary'nin 6 Öncelikli Hizmet Alanını Dönem hedefleri içerisinde olan Kültür-Sanat ile birleştirdiğimiz ROTAFOTOĞRAF Fotoğraf Yarışmamızın Sergisinin açılışını 20 Nisan 2017 tarihinde Karabağlar Belediyesi Ana Hizmet Binası Sanat Galerisinde gerçekleştirdik.

Mutlu Yarınlar İçin Bugünden Başlayalım

"Mutlu Yarınlar İçin Bugünden Başlayalım" projesi kapsamında Maçka Rotaract Kulübü önderliğinde Izmir Rotaract Kulübü ve Dokuz Eylül Interact Kulübü İşbirliği ile 26.11.2016 tarihinde Bostanlı Sahil'de kıyı temizliği ve kermes gerçekleştirdik. 7 farklı ülkede Rotaract Kulüpleri ile gerçekleştirilen ve sonucunda kıyı temizliği ile ilgili çizgi film hazırlanarak 10.000'i aşkın çocuğa ulaşılması hedeflenmektedir. 

Farkındalık Günleri

Geçen yıl hayata geçirdiğimiz “ Farkındalık Günleri “ projemize bu yılda devam ediyoruz.

www.farkindalikgunleri.com

Marka ve Patent Semineri

Workinton İzmir - Bayraklı Tower 'da Destek Patent A.Ş. işbirliği ile 05.10.2016 tarihinde düzenlemiş olduğumuz Marka & Patent Semineri yüksek bir katılım ile gerçekleşmiştir. Bu seminerin gerçekleştirilmesinde bizlere destek olan Destek Patent A.Ş. ailesine, Sevgili Mert Gürkan Basar'a ve Kulüp Hizmetleri Komite Başkanımız Çisil Akar 'a çok teşekkür ederiz.

Bu Hafta Değil Her Hafta

Geçen Yıl En İyi Projes seçilen “Bu Hafta Değil Her Hafta” projesine bu yıl kulübümüzde katıldı ve Alsancak Rotaract ,Gündoğdu Rotaract ,Karşıyaka Rotaract,Konak Rotaract , Kordon Rotaract ve Urla Rotaract Kulüpleri ile ortaklaşa olarak yürütülmektedir.

Rotaract Memories

Dokuz Eylül Rotaract Kulübü olarak yeni bir proje çalışması başlattık. Projemizin adı "Rotaract Memories", bunun için bir facebook sayfası kurduk ve elimizden geldiğince bölgemizdeki ve yurt içi - yurt dışı diğer bölgelerdeki Rotaractörleri ekleyerek tüm kültürlerdeki Rotaractörlere ulaşabiliriz diye düşündük . Bu sayfada Rotaractla ilgili bizi en çok mutlu eden unutamadığımız anılarımızı kısa bir şekilde istediğiniz dilde paylaşarak (türkçe, ingilizce, fransızca vs.) dünyada ne kadar güçlü ve büyük bir aile olduğumuzu gösterebilmek en büyük amacımız, bu sayede de diğer kültürlerdeki "Rotaract"ı da öğrenmiş, öğretmiş, tanımış ve tanıtmış olacağız.

 

Bunun için kurmuş olduğumuz facebook sayfasının linki aşağıdaki gibidir;

 

https://www.facebook.com/rotaractmemories

 

Umuyoruz ki bu projeyi tek başımıza değil birlik halinde olduğumuzda daha güzel yerlere getirebiliriz.

 

Tüm Bölge Görevlilerimizi, Başkanlarımızı ve Rotaractör Dostlarımızı bu projeye katkı sağlamak ve unutulmaz anılarını paylaşmak için facebook sayfamıza bekliyoruz.

Rotafotoğraf Fotoğraf Yarışması

Uluslararası Rotary’nin belirlemiş olduğu 6 ana hizmet maddesini içeren “ROTAFOTOĞRAF” Fotoğraf Yarışması’nı Dokuz Eylül Rotaract Kulübü olarak düzenlemekteyiz.

 

Düzenlemiş olduğumuz bu yarışma ile amacımız 6 ana hizmet alanında toplumsal farkındalığı yaratarak daha çok kişiye ulaşabilmektir.

 

07 Nisan 2017 tarihinde son bulacak olan yarışmamızın sonunda Rotaryen, Rotaractör, Interactör ve Profesyonel Fotoğrafçı’dan oluşacak jürimiz tarafından her hizmet dalında seçilecek birincilere sembolik küçük ödüller verilmesinin yanı sıra hizmet dallarında seçilen birincilerin arasında bir kişiye sürpriz büyük ödül verilecektir. Yarışmamızı bizlere gönderilen fotoğraflarla açacağımız fotoğraf sergisiyle sonlandırarak istediğimiz farkındalığa ulaşma hedefindeyiz.

 

Aşağıda belirtmiş olduğumuz e-mail adresine .jpeg formatında göndereceğiniz fotoğraflarla yarışmamıza katkı sağlamanızı bekliyoruz.

 

e-mail   : rotafotograf@hotmail.com

website : www.rotafotograf.club

 

İletişim :

Önder Özbek KARADEMİR
Dokuz Eylül Rotaract Kulübü Bilişim Hizmetleri Komite Başkanı

Tel: 0.533 455 10 32        

 

Format: İsim Soyisim_Kulübü_Kategori Numarası

 

KATEGORİLER:

  1. Barış ve Anlaşmazlıkları Önlemek

  2. Hastalıkları Tedavi Etme ve Önleme

  3. Su ve Hijyen

  4. Anne ve Çocuk Sağlığı

  5. Temel Eğitim ve Okuryazarlık

  6. Ekonomik ve Toplumsal Gelişim

KURALLAR:

  • .jpeg formatında gönderilmeyen fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

  • Her yarışmacı tek bir kategoride, tek bir fotoğrafla yarışabilir.

Meslek Tanıtım Günü

Dokuz Eylül Rotaract Kulübü , Güzelbahçe Rotaract Kulübü , Güzelyalı Rotaract Kulübü , İzmir Rotaract Kulübü ve Hami Kulüplerimiz 08.05.2016 Pazar günü saat 13:30'te Karşıyaka Gençlik Eğitim Merkezi(KARGEM)'nde "Meslek Tanıtım Semineri" gerçekleştirdik.Bir çok meslek alanında Rotaryen büyüklerimizin ve Rotaractör dostlarımızın deneyimlerini geleceğimizin parlak gençleri ile paylaştık.

Rota-Elim Sende

Dokuz Eylül Rotaract Kulübü ve İzmir Engelsiz Sanat Derneğinin ortaklaşa düzenlediği "Rota-Elim Sende" projesi ; 19 Mayıs İlköğretim Okulunda okuyan İlkokul öğrencilerinin tiyatro,sinema,müzik ve resim alanlarında kişisel gelişimlerine yardımcı olmayı, özgüvenlerinin ve yaratıcılıklarının artmasına destek olmayı amaçlamaktadır. Toplamda 6 hafta sonu sürecek olan projemizin sonuda amacımız mini konser,sergi,kısa film gösterimi ve tiyatro oyunu sergileyerek öğrencilerimizle keyifli ve unutulmaz zaman geçirmektir.

Please reload

bottom of page